Astroloji – Hak Ettiği Yeri Bulamıyor

Neden Bir Pozitif Bilim Değildir?

Astroloji , gökyüzünde belli bir yörüngede yüzen yıldızların insan üzerindeki gizli etkilerini inceleyen bir bilimdir. Pozitif bilim olarak kabul edilmemesinin tek nedeni deneylere açık olmaması ve tekrar tekrar doğrulanabilir/ ispatlanabilir elle tutulur somut bilgiler vermemesidir. Pozitif bilim görünenle ilgilenirken Astroloji görünmeyenle ilgilenir. Bir takım şarlatanların eline malzeme olan Astroloji bilimi ne yazık ki hak ettiği değeri bir türlü bulamıyor.

Astroloji üzerine çok değerli bilgilere sahip olan bir takım uzak doğu aydınlanmışları; gezegenlerin bilinçsiz olarak kişinin yeryüzüne doğduğu yıl, ay,gün ve saate göre belli negatif veya pozitif ışınlar yayarak kişinin hayatı üzerinde görülmez bir cihetten etkiler yaptığını sık sık söylerler.

Astroloji, Evrenin Sırrını Çözebilir Mi?

Ünlü Kriya Yoga Ustası Sri Yukteswar

Ünlü Kriya Yoga Ustası Sri Yukteswar; Astrolojiyi en iyi bilen bilgelerden biri olarak kaleme aldığı The Holy Science kutsal bilim kitabında dünyanın geleceğini okurken çağları kısımlara ayırmış ve kendi zamanında dünyanın 24 bin yıllık geleceğini okumuştur. 1700-4100 yılları arasında dünyanın atom çağını yaşayacağını bildiren bu bilge bu tarihlerde bilim ve teknolojinin zirvelerine çıkılacağını hatta mesafeleri aşmak için araç –elektronik cihaz kullanımına gerek kalmayacağını insanların sadece telepati yolu ile birbirleri tam olarak iletişim sırrını çözeceklerini haber veriyor.

Bir Sadaka Bin Belayı Def Eder

Gezegenlerin negatif enerjilerinin bertaraf edilmesinin yolunun Allah’a yakınlık, dua ve bir takım altın-gümüş karışımı metallerin takılması olduğunu belirtiyor. Bir sadaka bin belayı def eder deyişini doğrular şeklide insanın iyiliğe yönelmesinin ve insanlara iyi davranmasının kendisine gelebilecek gezegenlerin kötü etkileri azaltacağını da ekliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir