Çift Ekranlı Telefon – Kitap Misali

Telefonunuz Kitap Gibi Açılsın İster Miydiniz?

Allan Ospina tarafından çalışmaları başlatılan ürünün,  Netflix gibi çift ekranlı tvler mantığıyla tasarımına yöneldiği ve bunun sonucunda çift ekranlı telefon olan Lunark Telefon’un ortaya çıktığı görüldü. Telefonun ikinci ekranı sanki bir küçük cep kitabını andırıyor. Hem kaba durmuyor hemde sizleri rahatsız etmiyor.

Çift Ekranlı Telefon – İki Ekranda Farklı İşlemler

Bu tasarım ile internet gezintiniz daha farklı bir boyut alabilir. Nedenine gelince. Ekranın bir tanesinde sıkıntısız bir şekilde video izlerken diğer ekranda videonun açıklamalarını görebilir, yorumları takip edebilir yada bir arkadaşınız ile yazışmalarınıza devam edebilirsiniz. Bu yönden büyük bir kolaylık sağlayacak olan çift ekranlı telefon, internette ki işlemlerinizi daha da kolaylaştıracak gibi gözüküyor.

Lunark Telefon

 

Hepimizin hem bilgisayarlarımızda hemde telefonlarımızda sıkça kullandığı “Yeni Sekmede Aç” fonksiyonunu bu telefonda, yeni sekmeyi direk ikinci ekrana kaydırarak daha fonksiyonel hale getirmişler.

Bu yeni tasarım çift ekranlı telefon piyasaya girişi ile birlikte diğer markalarla arasında rekabetin kızışacağı bir duruma gelmesini bekliyoruz. İki ekranın ayrı işlemleri yapabilmesi özellikle iş telefonu olarak daha da mantıklı bir duruma geliyor. Bir ekranda önemli bir videoyu, haberi izlerken diğer ekranda kendiniz için notlar alabilirsiniz.

Çift Ekranlı Telefon

Telefonun güncellemeleri ekranı hiç açmadan günümüzde ki uydu alıcılar mantığıyla direk olarak alacağı, ekstra bir çaba sarfedilmeyeceği yönünde firma açıklama yaptı. Güncellemelerin direk alınması zamandan da oldukça tasarruf edileceğini gösteriyor.

Firma ürünün işlemci hızı, pil durumu hakkında herhangi bir bilgiyi kullanıcıları ile paylaşmadı.

Ürünün gerçek bir görüntüsü yada videosu şu anlık yok. Sadece firma ürünün fikir aşamasında maket bir tasarımın videosunu yayınladı.

Fikrin çok zarif olduğu apaçık ortada. Çift ekranlı telefon düşüncesi gerçeğe dönüşürse piyasalarda iyi bir yerde olacağını düşünmek hata olmaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir