Detoks İçecek : Evinizde Kolayca Yapın

Detoks İçecek İle Vücudunuzu Temizleyin

Detoks İçecek İle Vücudunuzu Temizleyin

En başta detoksun anlamını bilmek konuya hakim olma açısından daha iyi olacaktır.

Detoks Nedir?

Detoks, yediğimiz besinlerden yada soluduğumuz havadan aldığımız zararlı atıkların dışarıya atılmasıdır. Vücudumuzda oluşan zararlı toksinlerin dışarı atılma yöntemlerinden birisidir.

Birçoğumuz hemen hasta olmaktan, yorgun düşmekten ve direncimizin kırıldığından dert yanarız. Ancak bunları yenmek yada en aza indirmek için elimizden gelen çabayı göstermeyiz.

Bağışıklık sistemimizin çökmesini bir tek nedene bağlamak hata olur. Aslında sistemin çökmesi, zehirin vücudumuzda birikmesinden kaynaklanmaktadır. Toksinlerin vücudumuzda birikmesiyle toksin seviyesi sizin dayanıklılığınızın üstene çıkarsa, direnciniz kırılır ve hasta olursunuz. Toksin < Dayanıklılık Seviyeniz; bu gerçekleşirse vücudunuz uyum sağlar ve zehirden kurtulur. Buna “yüklenme teorisi” adı verilir.

Yüklenme teorisi, insanın hemen hastalanmayacağını, vücudun hastalıklara karşı hemen teslim olmayacağını ve bu sürecin uzun bir zaman diliminde gerçekleşeceğini söylemektedir. Toksin düzeyinin artması, yanlış beslenme  ve kişinin hareketsizliğinden kaynaklanmaktadır. Bütün bu saydığımız oluşumlar bir araya gelince, vücudun direnci azalır, toksin seviyesi artar ve sonuç olarak kişi hastalanmaya başlar.

Toksinlerden Arınalım

Bu anlatılanlar bile başlı başına vücudumuzun detoksa ihtiyacı olduğunu göstermektedir. Bunların yanında detoksa ihtiyaç duyulduğunu gösteren işaretlerde vardır. Bunlar;

 • Baş ağrıları,
 • Eklem ağrıları,
 • Solunum sorunları,
 • Alerji belirtileri,
 • Uykusuzluk hali,
 • Ruh hali değişiklikleri,
 • Sırt ve boyun ağrıları,
 • Kabızlık,
 • Ülserler,
 • Akneler.

Burada anlatacağımız detoks içecek, evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz türdendir. Hem kendinizi daha dinç hemde arınmış olarak hissetmeniz için güzel bir tercih olacaktır.

Detoks İçecek İçin Malzemeler

 1. Taze Nane
 2. Limon
 3. Su
 4. Buz

Detoks İçecek Yapılışı :

Naneleri güzelce yıkadıktan sonra yapraklarını sürahimize koyuyoruz. Üzerine halka şeklinde kestiğiniz limonlarımızı ekliyoruz. Su ve buz ekledikten sonra dolabımızda 2 saat beklemesini sağlıyoruz. İsteğinize göre maydanozda eklenebilir.

Detoks İçecekİsterseniz son zamanlarda her yerde oldukça yaygın olan, yukarıda gördüğünüz bardaklardan edinerek detoks içecek için her zaman kullanabilirsiniz.

Detoks içeçecek, sabahları tüketildiğinde ve bunu alışkanlık haline getirdiğinizde güne daha dinç başladığınızı zamanla göreceksiniz.

Bir sonra ki yazımızda değişik detoks içecek çeşitleriyle sizlerle olacağız.

Sağlık konusunda yazmış olduğumuz Sinsi Tehlike Trigliserid Nedir? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir