Doğru Giyinmek İçin Neler Yapmalı

Doğru Giyinmek

Doğru Giyinmek ve Püf Noktaları

Doğru giyinmek pahalı ya da ucuz giyinmekle alakalı bir kavram değildir. Boyunuza, kilonuza, yaşınıza en uygun düşecek tarzı belirlemek ve ona göre doğru giyinmek. Çoğumuz elbise dolaplarımızı açtığımızda neyi ne ile giyineceğimize bir türlü karar veremeyebiliyoruz. İşte size doğru giyinmenin bazı püf noktalarını bu yazımızda sunacağız.
Ceket giyecekseniz kesinlikle belinize oturan ceket tercih etmelisiniz. Boyunuza göre fazla kısa ya da fazla uzun ceket giymek yanlış bir seçim olacaktır.

Şişman kilolu bayanların pantolon tercihi daima dökümlü kumaşlardan dikilen pantolonlar olmalıdır. Kilolu bayanların özellikle kemer takması ve açık renk ya da büyük daire desenli elbise giymeleri onları daha da kilolu göstereceği için önerilmez. Şişman bayanlar mümkün olduğu kadar kapalı renk ve düz desen kemersiz stillere yönelmelidir.

Bayanlar için en büyük kolaylıklardan biri de görünmesini ya da belirginleşmesini istemediğiniz bölgelerin çok kolaylıkla seçilecek uygun elbiselerle kapatılabilmesidir. Ya da tam tersi olarak ön plana çıkarılmak istenen herhangi bir bölge kolaylıkla kombine edilecek uygun bir tarzla ön plana çıkarılabilir.

Örneğin orta boy ve kiloda genç bayanlar; mini etek ve uzun topuklu ayakkabı giymemeli. Mini eteğe kısa topuk, uzun eteğe ise uzun topuklu( 6-8 cm)ayakkabı uyum sağlayacaktır.

Doğru Giyinmek

Kısa boylu kadınlar dezavantajı avantaja çevirebilirler. U kesim üst ya da V kesim yakalar tercih edilebilir. Doğru elbise seçimi zıtlıkları dengeleyecektir. Kısa boylu ve zayıf bir yapınız varsa küçük desenli ya da koyu giyinmeyi tercih etmek uzun gösterecektir. Aynı şekilde uzun boylu iseniz yüksek topuklu ayakkabı giymemeniz gerekir. En fazla 3 cm yükseklik yeterli olacaktır.

Şişman bayanlar enlemesine çizgili desenlerden kaçınmalıdır. Büyük yuvarlak şekilli elbiseler daha şişman gösterecektir. Doğru giyinmek şişmanı daha zayıf, zayıfı daha dolgun, kısayı daha uzun ve uzunu daha kısa gösterme sihrine sahiptir. O nedenle vücut yapınız ne olursa olsun her kadının özde güzel olduğunu unutmamak ve öz güveni zedelememek gerekir. Sadece giyimde belli başlı küçük ve zeka ürünü ayrıntılara dikkat etmek yeterli olacaktır. Saklamak ya da ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeleri yönetmek yine sizin giyimde doğru seçim yapmanıza bağlıdır.

Kısacası doğru giyinmek, kendinize yakışanı zamanla saptamak ve ona göre kıyafet seçiminde bulunmakla alakalıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir