Düşünce Gücünüzü Arttıracak Besinler Nelerdir?

Hafızanıza Güvenmiyor Musunuz?

Bütün sistem ve analizlerimizin en başyapıtı olan beynimiz, insan vücudunun harikalarından biridir. Bütün eylemlerimizi beynimizle gerçekleştirdiğimiz gibi, bütün karar ve sonuçlara da beynimiz sayesinde ulaşabiliriz.

Hafızanıza Güvenmiyor Musunuz?

Bu sebeplerden dolayı beynimizi geliştirmeli ve mümkün oldukça dinlendirmeliyiz. Duyusal ve duygusal bütün durumları kabullenmiş olan beynimizin gelişimine yardımcı olacak besinlerden mutlaka yararlanmalıyız.

Düşünce Gücünüzü Arttıracak Besinler Listesi

Aşağıda maddeler halinde yer verdiğimiz besinler beyin için gerekli besinlerin başında yer alıyor.

  • Zeytin yada Zeytinyağı

Zeytin yada ZeytinyağıNasıl ki portakalı sıkıp suyunu içebiliyorsak, aynı işlemi zeytinde de yapabiliyoruz. Zeytinyağı beyin ve vücut için inanılmaz önemli bir besindir. Düşünce gücünü arttıracak besinler arasında yerini almasının yanısıra Kolesterol, kalp, tansiyon, damar tıkanıklığı, kanser gibi birçok hastalığa iyi gelmesinin yanında; doku ve organların yaşlanmasına iyi gelip, beyin fonksiyonlarını düzenleyip, yaşlanmaya da iyi gelmektedir.

 

  • Ispanak

Ispanakİçerisinde A, C, E ve B vitamini bulunan ıspanak; vücuda kuvvet verir ve böylelikle dayanıklılığınız artmış olur. Aynı zamanda yorgunluğu giderir ve zihni kuvvetlendirmede büyük görev üstlenir. Yaşlanmaya bağlı olan hafıza zayıflamasını aşağılara çeker.

 

  • Brokoli

BrokoliEn faydalı sebzeler listesinde adını ilk 3 e geçirebilmiş sebze olan brokoli, ciddi anlamda insan ve beyin sağlığı açısından gerekli ve tüketilmesi gereken bir besindir. Kansere, sindirim sistemine, beyne, kalp ve damar sağlığına ve kilo kontrolüne ciddi yararlar sağlamaktadır.

 

  • Ceviz

Ceviz

Zihinsel fonksiyonların işlevselliğini arttıran, egzamadan Alzheimer’e kadar iyi gelen ceviz hayatımızda yer alan çok önemli besin değerlerinin arasında yer alıyor. Çocukların zeka gelişiminde de önemli rol oynayan ceviz aynı zamanda kalp atışını da düzenliyor. Düşünce gücünüzü arttıracak besinler listesinde en önemli yere sahiptir.

 

  • Böğürtlen

BöğürtlenYol kenarlarında, ormanlarda ve korularda sıkça rastladığımız böğürtlen içerisinde çok fazla organik asit, mineral ve vitamin barındırıyor. Düzenli yenen bir avuç böğürtlenin kanserden koruduğu bilinmektedir. Ayrıca bünyesinde barındırdığı antioksidan sayesinde bağışıklık sistemine de iyi geldiği bilinmektedir.

 

  • Kuru Üzüm

Kuru ÜzümKuru üzüm hafızayı güçlendirmede önemli yer oynar, yüksek oranda hafızayı diri tutar. Vücuda enerji verir. Aynı zamanda balgam sökücüdür.

 

 

  • Pancar

Pancarİçerdiği besin bolluğu sayesinde sağlığımıza ciddi yararlar sağlayan pancar suyunu da unutmamak gerek. En iyi bilinen faydalarından en başta geleni kanı soğutma ve temizleme becerisidir. Dayanıklılığı arttırır, kanser, kalp ve cilde iyi gelir.

 

Eğer sizde kısa zamanda ciddi hastalıklara yakanlanmak istemiyorsanız düşünce gücünüzü arttıracak besinler listesini kendinize not etmeli ve günlük tüketime başlamalısınız.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir