Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavına Nasıl Hazırlanılmalı?

Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavına HazırlanmakGelir uzmanlığı gelir uzmanlığı diyoruz ama bu sınava nasıl hazırlanmalıyız konusunda kesin bir bilgiye sahip değiliz. Geçmiş sınavlarda kaybeden arkadaşlarımızın da sıkıntısı bana göre sınava tam hazırlanamamak değil izleyeceği yolu doğru bir şekilde belirleyememek oldu.

Bu yazımızda az da olsa Gelir Uzman Yardımcılığı sınavına hazırlanan arkadaşlarımıza yardımcı olabilirsek bizim adımıza sevinç kaynağı olur.

En başta KPSS konu anlatımlı kitaplarınızdan özellikle Gelir Uzman Yardımcılığı sınav konularına yönelik olan içerikler çalışılmalı. Hukuk için Murat Hukuk ve Dönüşüm Hukuk kitapları, Muhasebe için Ferhat Yıldız yani İkinci Sayfa yayınları çözümlü Muhasebe Soruları kitabı, Maliye için elinizde olan dershane kitapları yanında 4T Maliye soru bankası, İktisat için Yüksel Bilgili Mikro – Nurdan Aslan Makro – Zeynel Dinler çözümlü sorular gözden geçirilmeli.

Bu kitapların devamında yapacağınız tekrar bilgileriyle Gazi Kariyer yada kendinizin belirleyeceği tüm konuları içeren bir soru bankası tercih edilmeli.

En son işlem kesinlikle ve kesinlikle çıkmış kurum sınavı soruları olmalı. Bu bize hem soruları tanıma hem de hız açısından eşsiz bir bilgi sunacaktır. Çıkmış soruları 1 kez değil birkaç kez çözmek sizlere birşey kaybettirmez aksine çok şey kazandıracaktır.

Gelir Uzman Yardımcılığı Soruları

Gelir Uzman Yardımcılığı Sorularının Zorluk Dereceleri Nedir?

Son olarak milletin aklında ki genel soru sınav derslerinin en zor hangisinin olduğu sorunsalıdır. Gelir Uzman Yardımcılığı geçmiş yıl sınavları ve soruları incelendiğinde en zor soruların İktisat bölümünden geldiği görülmektedir. En kolay sorular ise Muhasebe dersinden gelmektedir. Maliye kısmında ise genel manada her sınavda iki yada üç soru zor sorulmaktadır. Hukuk bölümünde ise direk bilgi sorulmakta hatta bazı zamanlarda başlıklardan bile sorular gelmektedir.

Ne olursa olsun tavsiyemiz, günü gününe sürekli çalışmak, motivasyonunuzu yüksek tutmak, sınava odaklanmak faydalı olacaktır.

Kesinlikle son günlerde çalışma sisteminizi değiştirmeye kalkışmayın. “Şu arkadaş şöyle çalışıyor, bu böyle soru çözüyor” gibisinden sözler sizleri yolunuzdan alıkoyar.

Sizlere bu yazımızda sınav hakkında genel bir bilgi ve ipuçları vermeye çalıştık. Şunu unutmamakta fayda var; herkesin çalışma sistemi farklı. Bizim dileğimiz birazcık da olsa sizlere yol göstermek.

Sınava hazırlanmanın yanı sıra Gelir Uzman Yardımcılığı mesleği hakkında bilgilere ulaşmak isterseniz BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir