Hava Kirliliği Artıyor Çözüm : Temiz Hava Satın Alalım

İnsanoğlunun yaşaması için gerekli olan en önemli kaynaklardan bir tanesi elbette Hava’dır. Çok kısa bir süre bile olsa hava alamamazlık insanı ciddi sonuçlar doğuracak sorunlara sebep olabilir. Özellikle gelişen sanayi bölgeleri, artan araç kullanım oranları ve daha birçok etken hava kirliliği yaratmaktadır. Temiz havaya ihtiyaç duymak artık hepimiz için zorunluluk haline gelmektedir.

Bu sorunlardan yola çıkan Vitality Air firması, özel olarak hazırlanmış spreyler içerisinde Temiz Hava satmaya başladı.

Hava Kirliliği Artıyor Mu? Alın bir temiz hava spreyi

Aslında bu buluşun çıkış noktasını Çin’de yaşanan insanların sağlığını aşırı derecede olumsuz etkileyen hava kirliliği oluşturmuş. Çin halkının %80’i şu anda astronomik rakamlara ulaşan hava kirliliği durumuna maruz kalıyor. Hatta bu kirlilik yüzünden ölümler %17 oranında artış göstermiş.

Bu korkunç istatistikleri gören şirket yetkilileri “sıkıştırılmış temiz hava” sistemini kullanarak, Çin pazarına 4000 adet spreylerden satmış. Başlattıkları kampanya başarılı olmaya başlamış. Bunun sonucunda seri üretime geçerek ürünlerden Çin pazarına daha çok mal göndermeye başlamış. Ve yakın bir zamanda dünyanın birçok ülkesinden bu ürünlerden görmek mümkün hale gelecek.

Hava Kirliliği

Spor yapıyorsanız : Kullanın

Sınavlar döneminde yaşadığınız stresi azaltacak olan en önemli kaynaklardan bir tanesi Temiz Hava’dır.
Spor yapıyorsanız yada Yogaya gönül verdiyseniz bu spreyler ile performansınızı arttırabilirsiniz.

Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada ürün ile ilgili :

Hava ve oksijen bazen birbirinin yerine kullanılmaktadır, ancak iki şey aslında farklıdır. Oksijen, kişi nefes alırken hava elemanlarının bir karışımı; bizim sunduğumuz ise saf bir elementtir.

diye açıklamaktadır.

Hava Kirliliği deyince sadece dışarıda ki havanın kirliliği aklımıza gelmemelidir. Gelişen teknoloji ile birlikte klimaların fazlalaşması bulunduğumuz ortamların kötü hava ile dolmasına neden olmaktadır. Bu hava kitlesi akciğer dokusuna zarar vermektedir. Bu ürün sayesinde yaşadığımız ortamlarda daha kaliteli bir havanın sahibi olduğumuz gibi sağlığımız içinde önemli bir adım atmış olacağız.

Ülkemizde Hava Kirliği

Türkiyede hava kirliliği raporu

Yukarıda haritada ülkemiz için hava kirliliği düzeylerinin genel olarak orta, sağlıksız ve hassas olduğunu görebiliyoruz. Özellikle büyükşehirlerde yaşanan sıkıntının günden güne arttığı su götürmez bir gerçektir. Durum böyle olunca temiz havaya olan ihtiyacımızda aynı oranda artmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir