İphone 6S Tanıtıldı – İşte Karşınızda

Apple her sene olduğu gibi bugünde tanıttığı etkinlikle yeni modellerini görücüye çıkardı.

İphone 6S nasıl özellikler ile geliyor? Detaylar yazımızda.

Tasarım olarak İphone 6 ile aynı olan İphone 6S malzeme kalitesi açısından oldukça daha dayanıklı bir maddeyle karşımızda.Apple bu modelinin ekranının çizilmeye ve kırılmaya oldukça dayanıklı olduğunu açıkladı.

İphone 6S - 3D Touch

3D Touch

En önemli özelliklerden ve yeniliklerden birisi karşımıza 3D touch olarak geldi. 3D touch, 3 farklı dokunma şiddetine duyarlı bir şekilde geliyor. Örnek vermek gerekirse, fotoğraf çekerken elinizi hafif ekrana bastırdığınızda odaklanma, yakınlaştırma yapılabilecek.

Oyunlarda özellikle 3D Touch öne çıkacak. Dokunduğunuz nesneyi başka hiçbir tuşa basmadan yakınlaştırma yapabilmek kullanıcılara oldukça kolaylık sağlayacak gibi gözüküyor.

Aynı zamanda 3D Touch, bilgisayarlarda sıklıkla kullandığımız Sağ Tık menüsünü İphone’a taşıyor. Oldukça kullanışlı olduğunu söylemekte yarar var.

İphone 6S 1810 mAH değerine sahip batarya ile gelecek. İphone 6S’in daha az enerji tüketen yeni neşil işlemcisi A9 sayesinde tam dolu şarj ile rahatlıkla 1-1,5 gün kullanım ömrü sunacağı söyleniyor.

4.5G Destekliyor mu?

İphone 6S ülkemizde yakın bir zamanda hizmete girecek olan 4.5G teknolojisini destekleyecek.

İphone 6S 12 Mp Kamera ile Geliyor!

İphone 6S Kamera

Apple, yıllardır vazgeçemediği 8 Mp lik kamerasından bu kez vazgeçti. İphone 6S kamerası 12 Mp ile karşımıza çıktı. Bunun yanında 4K video çekme özelliği eklendi.

Apple ön kamerasında da yeniliğe gitti. 5 Mp lik bir kamera kullandı. Ve en güzel özelliklerden bir tanesi bana göre, ön kamera yazılımsal olarak flaş ve HD video kaydı ile karşımıza çıktı.

Live Photos, bu da nedir diyeceksiniz en başta. Apple bunu da ilk kez duyurdu. Çektiğiniz fotoğraflara 3D touch ile dokunduğunuzda fotoğraflarınız hareketli bir hal alacak. Gif mantığı gibi düşünebilirsiniz ama daha farklı bir boyutu.

Androidden İphone’a Geçmek Çok Kolay

Google Play’de olan bir uygulama sayesinde İphone’a geçmek oldukça kolay olacak.

İphone 6S - Özellikler

Genel olarak İphone 6S özellikleri yukarıda ki fotoğrafta görülebiliyor.

İnternet hızı olarak 2 kat daha hızlı olacağı söylendi. Ve parmak izi okuyucusu 2 kat daha da hızlandırılmış olarak karşımıza çıktı.

Fiyatlar Nasıl Olacak? 

İphone 6S, 25 Eylül’de Amerika’da satışa sunulacak.

İphone 6S 16 GB Modeli 649$, 64 GB – 749$, 128 GB – 849$ olarak satışa sunulacak.

Ülkemizde ki dolar kurunun artışını düşündüğümüzde oldukça yüksek fiyatlardan piyasamızda olacağını söyleyebiliriz.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir