Kelebek Klavye : Siz Özelleştirin

3D Hayatımızın Her Yerinde

Günümüz şartlarında teknolojik aletleri kullanmadan yapamıyoruz. Git gide yaygınlaşan ve gelişen teknolojik aletleri takip etmek epeyce güçleşti. Bu teknolojik aletlerin başında da bilgisayarlarımızın ayrılmaz parçası olan klavyeler başı çekmektedir. Oyuncular için ayrı hesaplamalar için ayrı; dokunmatik olsun, ışıklı olsun birçok çeşidi piyasada bulunabilmektedir.

Kelebek Klavye : Kendize Göre Tasarım

Kelebek Klavye

Kelebek Klavye, aslında tipik bir klavyeyi andırsa da normal bildiğimiz klavyelerden ayırıcı özellikleri bulunmaktadır. Klavyenin tuşları yazma stilinize göre ortadan ikiye ayrılarak parmaklarınızın boyutuna göre eşit olarak yayılır. Bunu yaparken yazı stilinizi ister kendisi otomatik olarak yada siz manuel olarak belirleyebilirsiniz.

Normal klavyenin aksine Kelebek Klavye, bildiğimiz klavyelerin aksine boyut olarak küçük bir yer kaplamaktadır.

Hayal Olacağını Düşünüyorlardı

Geliştiriciler kelebek klavye tasarımının hayalden öteye gidemeyeceğini düşünüyorlardı. Ama bu düşünceleri 2,5 sene öncesinde kaldı. 3D modelleme sistemlerinin giderek yaygınlaşması ve gündelik yaşama uygun daha kullanılabilir, özelleştirilebilir ürünlerin ortaya çıkmasıyla Kelebek Klavye hayal ürünü olmaktan çıktı. Ve sonuç olarak fotoğraflarda da göreceğiniz üzere prototip tasarımdan öteye geçerek şu anda Kelebek Klavye olarak adlandırılan ürün ortaya çıkmış oldu.

Kelebek Klavye Ahşap Kullanım

Üretim Sürecinde Ahşap Ön Planda

Normal klavyelerin alt tabakasında plastik yada metal kullanılırken, bu klavye karşımıza ahşap tabakasıyla gelmektedir. Ahşapın kullanılmasının maliyetleri arttıracağını düşündüğümüzde gelecek günlerde bu yapının değişmesi muhtemel gözükmektedir.

Klavye hakkında ki yabancı sitelerin incelemelerinde özellikle yazma konforunu arttırdığı öe çıkmaktadır.

Parmakların hızlı hareket etmesini sağlayan Kelebek Klavye, yavaş yazanların hızlarına da etki edecek gibi duruyor.

Normal klavyelerden alıştığımız CTRL, DEL, SHIFT ve FN gibi fonksiyonel tuşların Kelebek Klavye üzerinde işlev satırı bölmesinde olduğunu görebiliyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir