Kıl Dönmesi Bitkisel Çözüm : Isırgan Otu

Kıl Dönmesi Nedir?

Kıl Dönmesi Bitkisel tedavi yöntemlerine geçmeden önce hastalığı ana hatları ile tanıyalım.
Özellikle çok oturan kıllı erkeklerde meydana gelen kıl dönmesi deri altı hastalıklarından biridir ve daha çok genç erkeklerde görülür. Vücudun üst kısmından kopan kıllar kuyruk sokumu bölgesinde birikerek yumuşak deriye saplanır ve derinin altına girer. Bilindiği gibi vücudun her zaman nemli olan alanlarından biri kuyruk sokumudur.

Kılların içeriye doğru girmesi dışarı doğru çıkacak olan kılların da çıkamamasına yol açar, deri altında kıl kesecikleri oluşur. Oluşan kıl kesecikleri daha sonra iltihaplanıp şişeceği için kıl dönmesi problemi yaşayanlar rahat bir şekilde oturup kalkamazlar. Kıl dönmesi erken fark edildiğinde kremle ve bitkilerle çözülebilen bir rahatsızlıktır. İlerleyen vakalarda büyük ihtimalle ameliyattan başka bir çare kalmamıştır.

Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi Önerisi : Isırgan Otu

Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi Yöntemi

Kıl dönmesine iyi gelen bitkilerden olan ısırgan lapa şekline getirilip kıl dönmesi olan kısma koyulmalı ve yaklaşık 15 dakika bekletilmelidir. Isırganın özütü deriyi incelten ve iltihabı emen bir özüttür. Bu sayede dışarı doğru çıkmaya çalışan kıllar ince deriyi delerek dışarı çıkar ve keseler görünmeye başlar.

Isırgan otu ile kıl dönmesi tedavisi yapacak kişilerin kuyruk sokumu bölgesini her zaman temiz tutmaları gerekir. Aksi halde vaka tekrarlayabilir. İşlem bir ay uygulandığında deri altında herhangi bir kıl kesesi kalmayacaktır. Kıl Dönmesi Bitkisel tedavi yöntemlerini uygulayan kişiler hastalığı atlatamamış olmaları durumunda cerrahi yöntem kaçınılmazdır.

Hastalık ileri derecelere ulaştıysa ameliyat olmaktan başka bir çare kalmamıştır. Kıl dönmesi ameliyatı olan kişiler 2 ile 6 hafta arasında oturamaz ve istedikleri hareketleri yapamazlar.

 

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir