Nasıl Bir Saat Tercih Etmeliyim?

Saat seçiminde en önemli unsur hangi amaçla alacağımızı iyi bilmemiz ve bunun bilincinde olarak hareket etmemiz önemli olacaktır.

Saati seçerken saatin kolunuza uyması ve sizi rahatsız etmeyecek bir duruşta olması gerekmektedir. Seçeceğiniz ürün kıyafetlerinizle uyumlu olmalı, boyutu, rengi ve duruşuyla tezat oluşturmamalıdır.

Elbette bunların dışında saatin dış yapısı, kordonu da seçiminizde önemli bir rol oynayacaktır. Günümüz teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte malzeme yapılarının çeşitlenmesi saat teknolojisinin de farklılaşmasına yol açmıştır. Günümüzde; metal, titanyum, karbon, silisyum, çelik, alüminyum, plastik, seramik gibi maddeler üretimde kullanılmaktadır.

Kadın ve erkeğin her koşulda takabileceği çeşitlilikte saat yelpazesi olmalıdır. Çünkü; spor amaçlı bir saati klasik giyimde kullanmanız hoş olmayacağı gibi klasik bir saati de spor giyiminizde kullanmak kıyafetinizle tezat oluşturacaktır.

Konumuza örnek oluşturması amacıyla sizler için değerlendirdiğimiz saat modellerine göz atmak faydalı olacaktır.

Klasik Saatler 

Genel olarak yuvarlak, düz, sarı veya beyaz altından (şimdi çoğunlukla paslanmaz çelikten), deri-metal kordonlu saatlerdir. Klasik giyimde yani iş hayatında kullanılmak üzere uygundur.

 

 

 

 

 

 

Spor Saatler

Klasik saatler dışında kalan, büyük butonları olan, suya dayanıklı, paslanmaz çelikten yada diğer malzemelerden yapılan, içerisinde kronometre gibi spor amaçlı özellikleri bulunan saat tipleridir.

 

 

 

 

 

 

Abiye Saatler

Bu saatlerin malzemeleri genel olarak altından olmaktadır. Altın kaplama dışında metal ve  swarovski taşlardan oluşan saatlerde bulunmaktadır. Şık görünmek amacıyla kadınların özel gecelerde ve davetlerde taktıkları saatlerin başında gelmektedirler.

 

Günlük Saatler

Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz türden saatlerdir. Şıklardır ancak klasik giyimle uyumlu olmazlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir