Osmanlı Rüzgarı Hollywood’da Esecek – The Promise

Osmanlı Devleti’nin Çöküş Dönemini Anlatan Film

Osmanlı Devleti’nin gerileme ve özellikle çöküş dönemini anlatan film “The Promise”‘nin çekimlerine bu sene içerisinde başlanacak. Terry George’un yönetmenliğini yapacağı filmde oyuncularda yavaş yavaş netleşmeye başladı.

Christian BaleChristian Bale

Christian Bale‘in rol alacağı kesinleşmekle beraber canlandıracağı karakterin bir Gazeteci olacağı belirtildi. The Prestige filmiyle ünlenen oyuncu, Hollywood’da birçok filmin yanı sıra, ağır sanatsal filmlerde de rol almıştır. IMDB‘nin, 2007 yılında gerçekleştirmiş olduğu bir oylamada, 40 yaşın altında ki en iyi aktör seçilmiştir.

 

Filmde yer alacak kadın oyuncunun kim olacağı ise belirsizliğini sürdürmektedir. En kısa sürede sonuçlandırılacağı belirtilen oyuncunun, ünlü bir isim olması beklenmektedir.

Filmde yer alacak bir diğer aktör Oscar Isaac’tir.

Oscar Isaac

Oscar Isaac

Guatemala’da doğmuş olan aktör, Agora filmiyle insanların zihinlerinde yer edinmiştir. Isaac filmde parlak bir tıp öğrencisini canlandıracaktır.

Filmin çekimleri Portekiz ve Kanarya Adaları da dahil olmak üzere, bu sonbaharda Güney Avrupa’da yer başlayacak.

Osmanlı’nın kaos dönemlerini 1.Dünya Savaşı ile birleştirerek anlatılması planlanan filmin senaryosunu George ve Robin Swicord (Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi) üstlenecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir