Reklam Virüsleri Nasıl Silinir? Reklam Virüsleri Ne İşe Yarar?

Reklam Virüsleri Ne İşe Yarar? Ve Reklam Virüsleri Nasıl Silinir?

Reklam Virüsleri Ne İşe Yarar? 

Reklam Virüsleri Nasıl Silinir?  

Günümüz de sıkça bilgisayar teknik servislerinin başını ağrıtan sorunlardan bir tanesi de bu. Reklam virüsleri yani Ad-Ware dediğimiz virüsler bilgisayarlarınıza bulaşarak sizlerin canını sıkacak çeşitli reklamlar açmaktadırlar. Ad-Ware nedir? Bu reklamlar sizin karşınıza çıktığı takdir de yanlışlıkla sizi tıklamaya teşvik etmektedirler. Reklam virüsleri para kazandırıyor mu? Sizler bu reklamlara her tıkladığınız da reklam virüsünü üreten kişinin anlaşmış olduğu firmalar bu virüsün sahibine yüklü miktarda paralar vermektedir. O yüzden reklam virüsü diyerek geçmemekte oldukça fayda var.

Popup Bazlı Reklam Virüsleri

Popup reklam nedir? Tarayıcı bazlı reklam virüsleri tarayıcınızın bulunduğu dizine yerleşirler. Ayrıca tarayıcınıza kendini enjekte ederek tarayıcınız ile birlikte bir bütün olarak çalışırlar. Sizler çeşitli sitelere girdiğiniz takdir de bu siteler de her kısımda karşınıza reklamlar çıkar. Halbuki bu reklamların site ile hiçbir alakası yok tamamen sizden kaynaklıdır. Genellikle defalarca karşınıza çıkarak sizlerin canını iyice sıkacak bir hal alırlar. Yanlışlıkla tıkladığınız yerden reklamlar eğer yeni bir pencere olarak açılıyor ise bunlara popup denir ve en can sıkıcı versiyonlarıdır.

Normal Reklam Virüsleri

Normal reklam virüsleri ise popup reklam virüsleri kadar can sıkıcı değildir. Sizler siteler de gezinirken çeşitli köşeler de sadece reklam olarak gözükürler fakat reklamlara tıklamanız için sizi teşvik etmezler. Ayrıca bilgisayarınızı da kasma gibi çeşitli problemlere yol açmazlar.

Reklam Virüsleri Nasıl Temizlenir?

Reklam virüsü nasıl silinir? Öncelikle tarayıcınızın ayarlarına girerek tarayıcıyı komple sıfırla seçeneğini seçmelisiniz. Firefox, İnternet Explorer ve benzeri tarayıcılarda fark etmez hepsinde bu özellik bulunur. Ayrıca bilgisayarınıza bir Ad-ware Remover kurarak taratmalısınız. Eğer çözüm olmaz ise tarayıcınızı silip tekrar kurma işlemini de unutmayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir