Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Jean PantolonHepimiz kendimizi giydiğimiz kıyafetlerin içinde rahat hissetmek isteriz. Özellikle gündelik yaşamımızda kıyafetlerimizin hem şık olmasını hem de kendimizi rahat hissetmemizi sağlayacak kıyafetleri seçmemiz yararımıza olacaktır.

Günlük yaşamımızın en önemli giysisi hiç şüphesiz jean pantolonlardır. Günümüzde artık onlarsız yapamaz bir durumdayız.Cinsiyet ayrımı olmaksızın, kadınların ve erkeklerin en çok tercih ettiği kıyafet jeanlerdir. Peki moda olan jeanları herkes giyebilir mi?

Kalça Kısmınız Genişse Pantolon Seçimi Nasıl Olmalıdır?

En başta yapmanız gereken parlak tonlu jeanlarden uzak durmanızdır. Sade renkleri tercih etmeniz doğru bir tercih olacaktır. Elbette dar kesimli pantolonlardan uzak durmanız gerekir. Bunların yanında cepleri arkada olan pantolonlar poponuzu olduğundan daha da geniş gösterecektir.

Öneri: Bol paça ve hafif streç özelliği olan bir pantolon.

Düz Kalça

Eğer kalçalarınız inceyse, dar kesimli modeller sizler için en uygunudur. Parlak ve ışıltılı renkli jeanlarde tercihiniz olmalıdır. Kalçalarınızı yokmuş gibi gösteren bol ve dökümlü modellerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

Öneri: Dar kesimli ve düşük belli pantolon seçimi kalçalarınızı olduğundan dolgun gösterecektir.

Armut Kalça

Armut Biçimli Kalça

Özellikle doğumdan sonra kadınların vücutlarında kilo yönünden artmalar meydana gelir.  Bunlardan bir taneside üstteki resimde gördüğümüz armut biçimidir. Kalçalar sarkık bir görünümde olduğundan, kalçalarınızı yukarıya kaldıracak V şeklinde ki jeanler ve yüksek cepli modeller güzel bir tercih olacaktır. Eğer kalçalarınız geniş bunun yanında boyunuz kısaysa düz kesim pantolonları tercih etmek daha doğru olacaktır.

Öneri: Bol ve Dökümlü modellerden kesinlikle uzak durun. V şeklinde ki pantolon seçimi doğru bir tercih olacaktır.

Seksi Kalça

En başta belirtmemiz gereken kriter, geniş kesim pantolon seçiminden uzak durmanızdır. Çünkü geniş kesimli jeanler kalçalarınızı olduğundan daha da fazla geniş gösterecektir. Bunun için kesinlikle dar pantolonları tercih etmeniz gerekmektedir. Koyu renk ve yüksek belli pantolonlar kalçalarınız için daha uygun olacaktır.

Öneri: Düz ve dar kesim, yüksek belli ve koyu renk jeanlar.

Yuvarlak veya Kaslı Kalça

Eğer daha önce spor yaptıysanız yada doğuştan kalçalarınız oldukça sıkıysa, yuvarlak bir görünüme sahipseniz yazımız içeriğinde ki en şanslı kişi sizsiniz demektir. Çünkü genel anlamda giydiğiniz her pantolon zaten size yakışacaktır. İstediğiniz renkte, çeşitte pantolon seçimi yapıp, bunları gönül rahatlığıyla giyinebilirsiniz.

Bu senenin Moda-Trend kıyafetlerine göz atmak ister misiniz >> Buyrun 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir