Yulafın Faydaları – Bitkisel Protein

Yulafın faydalarını duyduğunuzda sadece diyet yaparken değil günlük beslenme düzeninize de eklemek isteyeceksiniz. Stresten sindirim sistemine, tansiyon üzerinde ki etkisinden bazı hastalıklara kadar birçok konuda yardımınıza koşan yulafın faydaları yazımısı sizin için kaleme aldık.

Yulafın Depresyon Üzerindeki Etkisi

Yulafın depresyon üzerindeki etkisi
B6 vitamini bakımından zengin olan yulaf, düzenli tüketildiğinde seratonin seviyenizi yüksek tutarak depresyona girme olasılığınızı düşürür.

Yulafın Kemik Erimesine Olan Faydası

Yulafın kemik erimesi üzerindeki etkisi
Yulafı süt ile birlikte tükettiğimiz takdirde, kemik erimesini önlemeye karşı vücudumuzu koruma altına alan zengin bir kalsiyum kaynağı elde etmiş oluruz.

Yulafın Bağışıklık Sistemine Faydası

Yulafın bağışıklık üzerindeki etkisi
Vücudunuzun bağışıklık sistemini güçlendirmek istiyorsanız, ilk başvuracağınız kaynak yulaf olmalıdır. Vücudumuzu aynı zamanda kanser riskine karşı koruma altına alan yulaf, E vitamini açısından zengin olduğu için yaşlanma etkilerine, cildinize ve saçlarınıza iyi gelen bir besindir.

Yulafın Sindirim Sistemine Olan Faydası

Yulafın sindirim sistemi üzerindeki etkisi
Sindirim sistemi sorunları yaşıyorsanız, yulaf sizin için bir kurtarıcı demektir. Düzenli yulaf tüketmeniz durumunda sindirim sisteminizde rahatlama ve kabızlık gibi problemlerinizin azalacağını göreceksiniz.

Yulafın Tansiyon ve Kolesterole Olan Faydaları

Yulafın Tansiyon ve kolesterol üzerindeki etkisi
Gün içerisinde tüketeceğiniz bir kâse yulaf kan basıncınızı dengeleyecektir. Yüksek tansiyon gibi şikâyetleriniz varsa, yulaf tüketimi sayesinde bu şikâyetleriniz en az düzeye ineceğini gözlemleyebilirsiniz.

Yulafın Kas Liflerine Olan Faydaları

Yulaf ve Lif ilişkisi
Yulafın en büyük özelliklerinden bir tanesi zengin bir lif kaynağı olmasıdır. Yüksek lif değerine sahip bir besin olduğu için tokluk hissi verir. Bu nedenle birçok diyette yulaf kullanımına ağırlık verilmiştir. Yulafın zengin bir lif kaynağı olmasının diğer bir yanı ise, kalp ve damarların bu üretilen life ihtiyacı olmasıdır. Zira düzenli şekilde yulaf tüketilmesinin kalp ve damar hastalıklarını azalttığı gözlemlenmiştir.

Yulafın Cinsellik Üzerinde ki Faydaları

Yulafın cinsellik üzerindeki etkisi
Yulafın düzenli tüketilmesi durumunda libido seviyeniz yükselecektir. Bildiğiniz gibi libido cinsel ilişki isteğine verilen isimdir. Aktif bir cinsel hayat istiyorsanız sizin daha fazla yulaf tüketmeniz gerekiyor. Bunun yanında eğer cinsel olarak bir iktidarsızlık yada isteksizlik yaşıyorsanız kesinlikle tüketmeniz gereken gıdaların başında yulaf gelmelidir.

Yulafın Faydaları gerçektende yazmakla bitmiyor. İçerisinde barındırdığı yüksek protein sayesinde spor yapanlarında vazgeçilmezleri arasında gösteriliyor.

Besin Değerleri 100 gr.

Karbonhidrat (g) 63.29
Protein (g)             12.53
Yağ (g)                    70.7
Lif (g)                      5.43
Kolesterol (mg)         0
Sodyum (mg)             7
Potasyum (mg)     348
Kalsiyum (mg)        54
Vitamin A (mg)        0
Vitamin C (mg)        0
Demir (mg)          4.61

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir